DSC_0004 DSC_0018 DSC_01001 DSC_0010 DSC_0451 DSC_0530 DSC_0123

Головний вхід

Головний корпус госпіталю

Стоматологічний кабінет 

Зал ЛФК

                                                                         Рентген

Координаційний центр

(044)483 16 92

Реєстратура

(044)483 21 54

 

УВЧ-терапія: як це працює

УВЧ-терапія: як це працює

УВЧ-терапія відноситься до різновидів електролікування. З допомогою високочастотного і ультравысокочастотного електромагнітного поля в тканинах посилюється кровообіг і лимфоток, збільшується проникність стінок кровоносних судин. У місце запалення надходять імунні тіла та захисні клітини ретикулоендотеліальної системи. В результаті регенеративні процеси прискорюються, спостерігається виражений знеболюючий і протизапальний ефект.

Показання до проведення УВЧ-терапії

УВЧ-терапія – лікування рекомендовано при гострих запальних процесах, що відбуваються в шкірі і підшкірній клітковині, при запальних захворюваннях опорно-рухового апарату, лор-органів, дихальної системи, периферичної нервової системи, шлунково-кишкового тракту, гінекологічних хворобах.

Як проводять УВЧ-терапію

На поверхні тіла пацієнта паралельно розташовують конденсаторні пластини. Тангенціальне розташування малих пластин проводиться з зазором, рівним їх діаметру. Для рівномірного впливу на поверхневі і глибокі тканини зазор збільшують. Апарат налаштовують в резонанс. Процедура триває від 5 до 20 хвилин. Для повного курсу лікування досить 6-12 процедур, які можна проводити щодня або через день. Повторно проводити УВЧ-терапію можна не раніше, ніж через 1 місяць.

Пацієнта саджають у крісло або укладають на кушетку. Електротримачі закріплюють з невеликим зазором над хворим органом. Знімати одяг не потрібно, але варто враховувати, що її тканина повинна бути бавовняною. Марлеві або гіпсові пов’язки не перешкоджають проходженню електромагнітного поля до місця запалення.

Дозування проводиться індивідуально. При потужності 15-20 Вт пацієнт не відчуває теплового впливу. При 20-30 Вт відчувається легке тепло. А при 30-70 Вт тепло стає виразним. Якщо пластини розташувати неправильно, можливий опік. Стаціонарні апарати від 10 до 30 Вт розташовані в екрануючій кабіні або в відгородженій кімнаті фізіотерапевтичного кабінету.

Протипоказання до проведення УВЧ і небезпеки процедури

Проводити УВЧ-терапію протипоказано при злоякісних новоутвореннях, серцево-судинної недостатності, гіпертонії, під час вагітності, наявності кардиостимулятора, наявності металевих імплантатів, захворюваннях крові, при грипі, ГРЗ, при високій температурі тіла. Фізіопроцедура не рекомендована перед операціями, пункціями, а також після них. Основні небезпеки процедури: опіки, ураження електрострумом через погано ізольовані проводи. Усього цього можна уникнути, якщо у фізіотерапевтичному кабінеті працює досвідчений персонал і всі апарати, провід, розетки знаходяться в справному стані.