DSC_0004 DSC_0018 DSC_01001 DSC_0010 DSC_0451 DSC_0530 DSC_0123

Головний вхід

Головний корпус госпіталю

Стоматологічний кабінет 

Зал ЛФК

                                                                         Рентген

Координаційний центр

(044)483 16 92

Реєстратура

(044)483 21 54

 

Кольоротерапія (хромотерапія)

    Хромотерапія - це безконтактний метод лікування світлом і кольором, ефективність якого науково доведена. Він заснований на тому, що світло, будучи електромагнітним випромінюванням, проникає через тканини і несе необхідну енергію. Всі кольори мають своє випромінювання, що несе ту чи іншу інформацію. Вплив відповідного кольору на певний внутрішній орган може бути цілюще. Хромотерапія застосовується для лікування не тільки фізичних, а й психічних захворювань і розладів. 

Психологічно різні кольори діють на стан і внутрішній баланс кожної людини в будь-який момент: активності, релаксації, емоційної стабільності та ін. Тобто вони мають прямий вплив, який може бути запрограмованим. Наукові дослідження останніх років показують, що фізично однаково впливають на всіх без винятку людей, незалежно від ставлення конкретного індивідуума до якого-небудь з них. Властивості конкретних кольорів чудово відомі, і використовуючи їх окремо або разом, можна досягти чудових результатів.
    Психологія кольору
    Як вже говорилося, різні кольори діють на нас по-різному. Наприклад, синій і блакитний знімають головний біль, червоний викликає підвищення тиску, проблеми з травленням знімає жовтий, зелений і синій. Жовтий також допомагає при лікуванні деяких психічних захворювань і розладів. Фіолетовий і пурпурний прийнято пов'язувати з головою і інтеллектом,червоний - із серцем, а жовтий, синій і зелений - з травними органами.
    Кольори теплої колірної гамми - жовтий, червоний і оранжевий - традиційно асоціюють з теплом, сонцем і вогнем, а синій, блакитний, зелений і фіолетовий - з прохолодою листя, моря і неба. Теплі кольори викликають більш приємні асоціації, ніж холодні. Важливу роль в хромотерапії грають наші суб'єктивні психологічні реакції. Основні кольори співвідносяться з тілом, інтелектом, емоціями і збереженням гармонії між ними.
  
    Хромотерапія 
Для лікування терапевт вибирає кольори, що підходять для усунення виявленої патології після трирівневої діагностики: анатомічної, енергетичної та психологічної. Існує два типи хромотерапії:

 • Люмінесцентна хромотерапия (світлотерапія) - метод впливу кольоровими світловими променями, отриманими при проходженні білого світла через колірні фільтри. Люмінісцентна хромотерапия сприяє зменшенню травматичного болю, а також покращує пам'ять, знімає тривожність, стрес і депресію.

 • При молекулярній хромотерапії використовуються хвилі такої ж довжини, що і при люмінесцентній хромотерапії, але колірні фільтри представлені в даному випадку не світлом, а речовиною. Молекулярна хромотерапия застосовується на двох рівнях: на шкірному рівні (нанесення мазей) і на оральному рівні (прийом рідини або гомеопатичних засобів). 

  Спостерігаючи за тим, які кольори викликають у людини позитивні емоції, а які - негативні, терапевт дізнається більше про психологічний стан пацієнта. Так, якщо пацієнт вибирає темні кольори, він потребує відпочинку і зняття стресу. 

  Показання до кольоротерапії

  - Безсоння або хронічне недосипання. Хромотерапія застосовується для відновлення нормального режиму сну у людей, які не можуть спати ночами, а також у тих, хто прокидається рано вранці або вночі. 

  - Депресія, хронічна підвищена тривожність або стрес. 

  - Передменструальний синдром. 

  - Напади паніки. 

  - Розлади біоритмів у зв'язку з трансатлантичними перельотами. 

  - Розлади харчової поведінки - анорексія і булімія. 

  - Псоріаз.

  - Сезонний афективний розлад (САР), викликаний недоліком повного спектру випромінювання. 

  - УФ випромінювання (сонячні лампи) іноді допомагають нейтралізувати токсини в організмі. 

  - Опромінення крові- УФ випромінюванням вбивають мікроби - віруси, бактерії, грибки, і нейтралізують токсини в організмі.

 * Для лікування серйозних захворювань слід користуватися традиційними методами медицини, а не кольоротерапією. * Хворим на епілепсію, що проходять курс лікування, не рекомендується дивитися на миготливе світло. 
* Якщо ви приймаєте ліки за призначенням лікаря, уважно прочитайте всю інформацію на упаковці, щоб переконатися в тому, що ліки не дають побічних ефектів при впливі на шкіру яскравого світла. 

 Телефон для довідок: 483-81-85