DSC_0004 DSC_0018 DSC_01001 DSC_0010 DSC_0451 DSC_0530 DSC_0123

Головний вхід

Головний корпус госпіталю

Стоматологічний кабінет 

Зал ЛФК

                                                                         Рентген

Координаційний центр

(044)483 16 92

Реєстратура

(044)483 21 54

 

Небулайзерна терапія

Небулайзерна терапія – сучасний метод інгаляційної терапії, заснований на перетворенні рідких форм лікарських препаратів в дрібнодисперсний аерозоль з певними характеристиками під дією струменя повітря або шляхом збільшення кінетичної енергії розчину; ефективність методу теоретично і практично обґрунтована у численних дослідженнях. Основна мета небулайзерної терапії – доставка без синхронізації вдиху лікувальної дози препарату у вигляді аерозолю за короткий період, як правило, за 5-10 хв .

Ефективність інгаляційної терапії

Доставка лікарського препарату в орган-мішень дихальної системи залежить насамперед від дози аерозолю, що осідає в різних відділах респіраторного тракту. Для визначення дози слід враховувати дисперсність аерозолю, технічні характеристики інгалятора (кількість частинок, що генеруються за одиницю часу), щільність розподілу (кількість розпилюючої речовину, що міститься в 1 л аерозолю), життєву ємність легенів пацієнта і втрати лікарського препарату під час інгаляції .

img_ulaizer_first_aidВстановлено, що фракція частинок розміром понад 10 мкм не проникає за межі ротоглотки; фракція 5-10 мкм – осідає в глотці, гортані і трахеї, 1-5 мкм – в нижніх дихальних шляхах, 0,5-1 мкм – в альвеолах. Більшу частину обсягу аерозолю складають респірабельні частки (1-5 мкм) оптимального розміру для надходження в дихальні шляхи .Неодмінною умовою ефективності інгаляційної терапії є дотримання правильної техніки застосування пристрою і правил його експлуатації.

Переваги небулайзерної терапії

Перевагами небулайзерної терапії є:

  • зручність і простота виконання інгаляції, тобто відсутність необхідності координації вдиху і надходження ліків, що забезпечує режим природного дихання і дозволяє застосовувати небулайзери у пацієнтів, які не можуть використовувати інші види інгаляційної терапії, наприклад літніх осіб, дітей раннього віку, хворих у важкому стані;
  • швидкість настання лікувального ефекту;
  • можливість доставки більш високої дози речовини, яка інгалюється (наприклад, при важкій бронхіальній обструкції) і її безперервної подачі, при необхідності – зміна дози лікарського препарату або поєднання з оксигенотерапією;
  • високий відсоток легеневої депозиції і, як наслідок, забезпечення проникнення засобу в недостатньо вентильовані ділянки бронхів;
  • відсутність газу-пропелленту .

Крім того, небулайзерна терапія дозволяє застосовувати широкий спектр лікарських засобів та їх комбінацій (двох і більше препаратів). Небулайзер залишаються одним з небагатьох способів доставки в дихальні шляхи деяких лікарських засобів, зокрема, антибактеріальних і муколітичних, оскільки для цих груп препаратів інших дозованих інгаляторів не існує . Можливість надходження лікарського засобу протягом тривалого періоду (до 2-3 діб) дозволяє широко застосовувати небулайзерну терапію у відділеннях інтенсивної терапії та пульмонологічних стаціонарах. При застосуванні небулайзера препарат досягає органів-мішеней навіть при наявності бронхоспазму. Призначення протизапальних засобів у вигляді небулайзерної терапії при тяжкій формі бронхіальної астми дозволяє знизити добову дозу системних ГКС, а в ряді випадків і повністю замінити їх прийом небулайзерним введенням . 

Показання для проведення небулайзерної терапії

Небулайзерна терапія застосовується при гострих і хронічних захворюваннях респіраторного тракту (ГРВІ, хронічних обструктивних захворюваннях легенів, загостренні і важкому перебігу бронхіальної астми, бронхоектатичній хворобі, професійних захворюваннях легенів, муковісцидозі). Використання небулайзерів рекомендовано в тих випадках, коли необхідна швидка і ефективна доставка препарату в дихальні шляхи, в тому числі у післяопераційних хворих і у дітей .